Skoro dotarłeś Wędrowcze w to miejsce, powodowany być może zainteresowaniem treścią strony i osobą jej autora, pozwól, że przedstawię się Tobie.

Autor w czasie pracy

Nazywam się Stanisław Janiak, mam 48 lat. Od ponad 14 lat jestem zawodowym pilotem wycieczek zagranicznych, bywam także rezydentem. Prowadzę również grupy w Polsce, głównie po Warmii i Mazurach - najpiękniejszej moim zdaniem krainie geograficznej naszego kraju.

Współpracuję z biurami podróży zarówno tymi dużymi, już uznanymi, jak i z niewielkimi, co wcale nie oznacza słabszymi na turystycznym rynku. Z wykształcenia jestem historykiem i nauczycielem historii, w szkolnictwie przepracowałem 8 lat, do momentu podjęcia nowego wyzwania zawodowego - pilotażu. Doświadczenia pedagogiczne często wykorzystuję w mojej obecnej profesji.

Na mojej stronie znajdziesz informacje o większości państw Europy, które dobrze poznałem - jeżeli można tak stwierdzić nie mieszkając w nich przez całe życie. Natomiast kraje egzotyczne muszą poczekać na specjalną witrynę i oczywiście na swój czas. Opracowując każdy temat opierałem się na literaturze naukowej z różnych dziedzin, informacjach internetowych i materiałach własnych.

Tworząc witrynę chciałbym zrealizować kilka celów:
- podzielić się swoją wiedzą i przybliżyć najciekawsze zakątki Europy, te znane i te dopiero   przez nas odkrywane,
- pomóc adeptom sztuki pilotażu w zdobyciu podstawowych wiadomości z zakresu m.in.  historii i geografii miejsc w których przyjdzie im pracować,
- jest to oferta współpracy dla biur podróży poszukujących profesjonalnego pilota,
- jeżeli Wędrowcze chciałbyś zatrudnić "prywatnego pilota i przewodnika" - lepiej trafić nie  mogłeś,
- jeśli Wędrowcze poszukujesz pomocy z dziedzin, które obejmuje moja strona - jestem do  Twojej dyspozycji.

Oferuję najwyższy poziom usług pilotażowych i przewodnickich, bardzo dobrą znajomość historii, geografii i współczesności wielu państw i społeczeństw, miast i zakątków Europy, tras wycieczkowych i pielgrzymkowych. Dysponuję szeroką i sprawdzoną bazą noclegową odwiedzanych przeze mnie krajów oraz sprawdzoną polską bazą transportową. Opracowuję programy autorskie. Służę pomocą turystom indywidualnym, jak i grupowym w przygotowaniu i realizacji ich "podróży życia". Znam język włoski i angielski, potrafię także komunikować się na poziomie podstawowym w kilku innych językach.

Interesuję się szeroko pojętą historią, polityką, lubię czytać poza opracowaniami naukowymi związanymi z moim zawodem książki o tematyce sensacyjnej i science-fiction. Preferuję kino polskie i francuskie. Heavy metal zaś, to muzyka, której jestem oddany od trzydziestu lat.
 
DESTYNACJE EUROPEJSKIE  ATRAKCJE TURYSTYCZNE EUROPY
STRONA ZAWODOWEGO PILOTA WYCIECZEK ZAGRANICZNYCH
 
Wymiana linków Monitorowanie serwera Kuchnia irańska Artykuły komunikacja Dom i ogród Prawo spadkowe Page Rank Sporty ekstremalne Usługi Książki i komiksy Domy Części motocyklowe